Spotkanie ze świadkiem miłosierdzia 19 V 2016 r.

Zapraszamy na WIECZORNICĘ
20 sierpnia 2021
Pielgrzymka Śladami Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka
20 sierpnia 2021

W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia 19 maja br. odbyło spotkanie poświęcone Słudze Bożemu biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi, świadkowi miłosierdzia. Przybyli goście wysłuchali czterech referatów o tematyce miłosierdzia w życiu i nauczaniu Sługi Bożego. Ks. prof. Dariusz Zagórski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu wystąpił z tematem „Zamieniajcie słowo w czyn.” Z nauczania Sługi Bożego A. P. Szelążka, zaś dr Leszek Zygner, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, opowiedział o dziełach miłosierdzia podejmowanych za życia i po śmierci Sł. Bożego.

Po przerwie dalsze referaty wygłosił prof. Waldemar Rozynkowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruń przedstawiając historię przybycia Sługi Bożego na ziemie chełmińskie do Zamku Bierzgłowskiego oraz Torunia. Spotkanie ze świadkiem miłosierdzia zakończyła s. Hiacynta Augustynowicz CST, postulator procesu beatyfikacyjnego, przybliżając w swym referacie miejsca upamiętnienia i etapy w toczącym się dochodzeniu beatyfikacyjnym Sługi Bożego bpa Adolfa Szelążka na terenie diecezji toruńskiej.

Czwartkowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci uczestników Wieczornicy, bowiem oprócz wygłoszonych referatów, odbyło się również przedstawienie pt. „Upodabniać się do Boga w Jego miłosierdziu”, wykonane przez dzieci i młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności pod kierunkiem Sióstr Terezjanek z Torunia. W roli Sł. Bożego bpa A. P. Szelążka wystąpił Eugeniusz Hadanionok a postać św. Teresy od Dzieciątka Jezus odegrała Oliwia Piasecka.

Na Wieczornicę przybyli także goście z odległego miejsca urodzenia Sługi Bożego – Stoczka Łukowskiego. Reprezentacja dyrektorów jednostek oświatowych i administracyjnych na czele z panem Wójtem Markiem Czubem powiększyła grono zebranych gości, pośród których była również przełożona generalna sióstr Terezjanek – m. Lucyna Lubińska wraz z siostrami towarzyszącymi jej z innych domów. Obecnością swą zaszczycili również kapłani i siostry zakonne z innych zgromadzeń a także dość licznie zebrani ludzie świeccy.
Na koniec spotkania nastąpiło krótkie posumowanie podejmowanych tematów oraz modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego odczytana przez wszystkich zgromadzonych uczestników.

s. Hiacynta Augustynowicz CST

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie
Dowiedz się więcej