Zapraszamy na WIECZORNICĘ

Uroczystość upamiętnienia Sł.B. Bpa A. P. Szelążka
20 sierpnia 2021
Spotkanie ze świadkiem miłosierdzia 19 V 2016 r.
20 sierpnia 2021

W przeżywanie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia pragniemy wpisać wyjątkowe spotkanie ze świadkiem wiary i miłości, który przeszedł przez życie dobrze czyniąc, czyli praktykując miłosierdzie w codzienności swego dnia. W osobie Sł. B. bpa Adolfa Piotra Szelążka, którego proces beatyfikacyjny toczy się na terenie naszej diecezji toruńskiej, spełniły się słowa zawarte przez papieża Franciszka w bulli Misericordiae vultus: „Miłosierdzie: to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu.”

Każdy jest wezwany do odkrywania w swym sercu nadziei bycia kochanym na zawsze. By się przekonać, jak tego dokonał Sługa Boży oraz jak może nam pomóc otwierać serce na tę drogę, która łączy Boga i człowieka, serdecznie zapraszamy na Wieczornicę pt.: „Spotkanie ze świadkiem Miłosierdzia – Sł. Boży bp Adolf Piotr Szelążek”, która odbędzie się dnia 19 maja 2016 r., o godz. 16.45 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II (Pl. bł. Stefana W. Frelichowskiego 1). Gośćmi tego spotkania będą m.in. przedstawiciele władz miasta i gminy Stoczek Łukowski oraz pracownicy oświaty, którzy pielgrzymując Śladami Sługi Bożego bpa A. P. Szelążka, dotrą do jego grobu w Kościele św. Jakuba w Toruniu.

Szczegóły spotkania na załączonym plakacie informacyjnym. Zapraszamy do udziału w Wieczornicy oraz do zachęcenia innych osób do przybycia na to spotkanie.

Z darem modlitwy i wyrazami szacunku
s. Hiacynta B. Augustynowicz CST
Postulator sprawy beatyfikacyjnej

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie
Dowiedz się więcej