PASTERZ NA MIARĘ NIEPODLEGŁEJ POLSKI Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek w 100. rocznicę sakry biskupiej, Płock, 18 listopada 2018

Podziękowanie Przełożonej generalnej za udział i pomoc w zorganizowaniu „Dni Szelążkowych”
20 sierpnia 2021
Dziękczynienie Bogu za TAKIEGO BISKUPA
20 sierpnia 2021

Szczęść Boże!

W uroczystość 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości, wpisuje się wyjątkowy jubileusz święceń biskupich Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka – Pasterza na miarę Niepodległej Polski! Całym sercem był oddany sprawom Ojczyzny, poprzez które wyrażał troskę o zbawienie i szerzenie Królestwa Bożego w duszach ludzkich. Mocno i bardzo konkretnie wybrzmiewają dziś jego słowa: Dla nas Ojczyzna to dobro, któremu służba decyduje o naszej wieczności.

Trwający na etapie rzymskim proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu i naszego Ojca Założyciela, pozwala na upamiętnianie jego sylwetki duchowej w różnych miejscach z nim związanych. W tym roku przypada 100. rocznica jego sakry biskupiej, którą przyjął w Katedrze Płockiej 24 listopada 1918 r., z rąk błogosławionego bpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego.

Pragniemy w jubileuszową rocznicę święceń biskupich Sługi Bożego modlić się wraz z wiernymi diecezji płockiej o rychłą beatyfikację bpa Adolfa Piotra Szelążka i przybliżyć zebranym jego sylwetkę. Przez większość swego kapłańskiego życia był on związany z diecezją płocką i zapisał się złotymi zgłoskami w historii Kościoła lokalnego. Mamy więc Bogu za kogo i za co dziękować.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Mszy św. sprawowanej w Katedrze Płockiej, dnia 18 listopada 2018 roku o godz. 10.00, której będzie przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku – ks. dr Marek Jarosz. Bezpośrednio po Eucharystii grupa aktorów z diecezji łuckiej (z Ukrainy) przedstawi sztukę pt. „Kto we łzach sieje” obrazującą wewnętrzne przeżycia bpa Adolfa Piotra Szelążka podczas aresztowania, przesłuchań i wygnania go z diecezji łuckiej po II wojnie światowej. Przed Mszą św. będzie możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej przybliżającej działalność Sługi Bożego w różnych miejscach i okresach jego życia.

Zapraszamy serdecznie!
SIOSTRY TEREZJANKI
Podkowa Leśna, 17 października 2018 r.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie
Dowiedz się więcej