Spotkanie przy doczesnych szczątkach Sługi Bożego

Dziękczynienie Bogu za TAKIEGO BISKUPA
20 sierpnia 2021
Pamięci Sługi Bożego w Stoczku Łukowskim
20 sierpnia 2021

69 rocznica śmierci Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka w Toruniu

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., przy doczesnych szczątkach Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka zgromadzili się, jak co roku w rocznicę śmierci, siostry Terezjanki z różnych domów w Polsce, czciciele i sympatycy oraz licznie przybyli wierni do parafii św. Jakuba Apostoła w Toruniu, gdzie w sarkofagu umiejscowionym w północnej tylnej nawie tego kościoła spoczywają szczątki Sługi Bożego. Wszyscy złączeni w modlitwie podczas Eucharystii, zanosili do Boga prośbę błagalną o zaliczenie biskupa Adolfa Piotra Szelążka do grona błogosławionych oraz o łaskę cudu za jego wstawiennictwem, który jest potrzebny do beatyfikacji, aby szczególna interwencja z nieba stała się znakiem prawdziwości i świętości jego życia oraz była pieczęcią Boga, którą naznacza On swoich wybranych.

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła, ks. kan. Wojciech Kiedrowicz. Koncelebrował ks. prałat Kazimierz Piaskowski z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Rubinkowa. Był także dk. Waldemar Rozynkowski. Homilię wygłosił Oficjał Sądu Biskupiego w Toruniu, ks. kan. Wiesław Kraiński, w której przywołał postać Sługi Bożego jako przykład całkowitego zaufania Panu Bogu i zdania się na Jego wolę. Podkreślił wielką pokorę w życiu biskupa Adolfa Piotra Szelążka, który szedł przez życie „czyniąc innym uczniami Mistrza Jezusa”. Także dziś nie brakuje ludzi, którzy stają się uczniami Pana poprzez wzór życia i nauczanie sługi Bożego oraz przez modlitwę zanoszoną przez jego wstawiennictwo przy jego grobie.

Na zakończenie przemówiła s. Lucyna Lubińska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W krótkich słowach podziękowała zebranym kapłanom i wiernym za wspólną modlitwę. Po błogosławieństwie, wszyscy procesyjnie przeszli do sarkofagu Sługi Bożego, gdzie odśpiewano modlitwę o beatyfikację.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie
Dowiedz się więcej